Start
Otwarcie nowego laboratorium przez Infosystems SA
  W dniu 12 lutego 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego laboratorium komputerowego, sponsorowanego przez firmę Infosystems SA. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz uczelni: prof. dr hab. inż. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki PW, prof. dr hab. inż. Andrzej Kolasa, Dziekan WIP PW, przedstawiciele Administracji Centralnej, Instytutów Naukowo-Badawczych, firm poligraficznych, prasy branżowej, wykładowcy i studenci Wydziału Inżynierii Produkcji. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Czytaj całość
 
Otwarcie nowych laboratoriów na Konwiktorskiej
W dniu 28 października 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowych laboratoriów technologicznych sponsorowanych przez firmy Digiprint Sp. z o.o., Hewlett Packard, HP INDIGO oraz ESKO.
Zapraszamy do przeczytania pełnej relacji poniżej i obejrzenia galerii zdjęć!
Czytaj całość
 
Acta Poligraphica - wolumin 3/2014
Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego wydał kolejny numer „Acta Poligraphica”. Pismo w swoim założeniu jest przeznaczone dla środowiska naukowego, które zajmuje się poligrafią i dziedzinami pokrewnymi. Najnowszy numer wypełniają głównie ciekawe tematy o charakterze technologicznym i badawczym. Spis artykułów poniżej.
Acta Poligraphica można zakupić przez stronę COBRPP.
Czytaj całość
 
Technika opakowań
„Technika opakowań” to niezbędne źródło wiedzy zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki w branży. Znajdziemy tu takie tematy jak aspekty społeczne i przepisy prawne dotyczące opakowań, zagadnienia ochrony środowiska i marketingowe, a także opis procesów pakowania oraz zagadnienia projektowania opakowań i technik drukowania stosowanych w ich produkcji. Książka jest uważana za swoistą „opakowaniową biblię”. Zespół autorski to zarówno pracownicy naukowi, jak i praktycy zajmujący się poszczególnymi zagadnieniami opisanymi w książce.
Strona wydawnictwa PWN
Recenzja autorstwa prof. S. Jakucewicza
Czytaj całość
 
Wstęp do papiernictwa
„Wstęp do papiernictwa” to nowa publikacja autorstwa Stefana Jakucewicza wydana przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej. W książce przedstawiono szeroki zakres tematów — od klasyfikacji wyrobów papierowych, poprzez historię techniki papierniczej do procesów produkcji papieru. Między innymi opisano procesy mielenia włókien roślinnych i przygotowania masy oraz procesy następujące w maszynie papierniczej, aż po jego uszlachetnianie i magazynowanie. Strona Oficyny PW.
Czytaj całość
 
Leksykon terminów poligraficznych
Angielsko-polski leksykon terminów poligraficznych obejmuje ponad 3800 pojęć: od typografii poprzez procesy wydawnicze, teorię barwy, komputerowe przygotowanie do druku, aż po drukowanie, uszlachetnianie i procesy introligatorskie. To nie jest zwykły słownik używany przy tłumaczeniach, a raczej niezbędny podręcznik dla każdego, kto obcuje z poligrafią. Opracowane w spójnej formie definicje porządkują polską terminologię fachową, stanowiąc wykładnię języka nowoczesnej poligrafii.
Zamówienia: http://www.cobrpp.com

Czytaj całość
 
Jak projektować kroje pisma

„Książka Jak projektować kroje pisma to rzetelnie i uważnie napisany poradnik dla tych, którzy pragną zmierzyć się z projektowaniem krojów i tworzeniem fontów. Również ci, którzy projektują logotypy, znaki firmowe czy wykonują pojedyncze napisy, znajdą tu wartościową wiedzę na temat budowy i ustawiania liter. Zawarto tu porady dotyczące wszystkich aspektów tworzenia fontów – od koncepcji i organizacji projektu, przez kwestie czysto liternicze, aż po podstawy technologii, marketing i zagadnienia z zakresu prawa autorskiego.
Fragment recenzji Adama Twardocha.

Szczegóły na stronie wydawnictwa d2d.

Czytaj całość
 
Tablica dla profesora Felicjana Piątkowskiego
Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW wystąpiło z inicjatywą ufundowania tablicy pamiątkowej poświęconej głównemu inicjatorowi studiów poligraficznych na Politechnice profesorowi Felicjanowi Piątkowskiemu. Tablica ta byłaby umieszczona w Gmachu Głównym, a jeżeli fundusze pozwolą to kopia mogłaby zostać powieszona na Konwiktorskiej. Stowarzyszenie apeluje do wszystkich absolwentów Instytutu Poligrafii o wsparcie tej cennej  inicjatywy. Szczegóły poniżej.
Czytaj całość
 
GRAFIKA KOMPUTEROWA, PRZETWARZANIE I ROZPOZNAWANIE OBRAZÓW
Czytaj całość
 
IV Zjazd Absolwentów na 45-lecie IP!
28 września w klubie Stodoła odbył się IV Zjazd Absolwentów Instytutu Poligrafii i Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej połączony z wielkim balem.  Nieobecni mają czego żałować - było hucznie i wspaniale! Zabawa trwała do czwartej nad ranem, a bawiło się ok. 400 gości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wielkie przedwsięwzięcie, a szczególnie Majce Kwiatkowskiej i Danucie Tyrowicz, za doskonałą organizację. Obejrzyjcie zdjęcia na stronach Stowarzyszenia http://www.absolwencipoligrafii.org/fotki.php?galeria=Zjazd%202013&id=zjazd2013

Czytaj całość
 
Typografia książki - podręcznik projektanta
Typografia książki. Podręcznik projektanta, amerykańskich autorów Michaela Mitchella i Susan Wightman, to obowiązkowa lektura dla wszystkich studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia. Jest to doskonały przewodnik po zasadach projektowania i składu objaśniony ponad tysiącem precyzyjnie dobranych ilustracji. Ten bogaty zbiór przykładów i informacji obejmuje każdy istotny element procesu projektowania książki. Autorzy nie narzucają czytelnikowi swojego zdania, nie próbują go przekonać, że ich poparte wieloletnim doświadczeniem rozwiązania są jedyne i słuszne. Wnikliwie analizują wiele przykładów, podpowiadając jak zaprojektować i wydać piękną książkę.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 63


na skróty
Kontakty do pracowników
Plany zajęć dziennych
Plany zajęć zaocznych
Druki podań
Koło Naukowe CMYK
Praktyki dyplomowe
Zamówienia publiczne WIP
Skład osobowy PW
Biuletyn PW
PIGRA
K2PGościmy