Start
GRAFIKA KOMPUTEROWA, PRZETWARZANIE I ROZPOZNAWANIE OBRAZÓW
Czytaj całość
 
IV Zjazd Absolwentów na 45-lecie IP!
28 września w klubie Stodoła odbył się IV Zjazd Absolwentów Instytutu Poligrafii i Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej połączony z wielkim balem.  Nieobecni mają czego żałować - było hucznie i wspaniale! Zabawa trwała do czwartej nad ranem, a bawiło się ok. 400 gości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wielkie przedwsięwzięcie, a szczególnie Majce Kwiatkowskiej i Danucie Tyrowicz, za doskonałą organizację. Obejrzyjcie zdjęcia na stronach Stowarzyszenia http://www.absolwencipoligrafii.org/fotki.php?galeria=Zjazd%202013&id=zjazd2013

Czytaj całość
 
Typografia książki - podręcznik projektanta
Typografia książki. Podręcznik projektanta, amerykańskich autorów Michaela Mitchella i Susan Wightman, to obowiązkowa lektura dla wszystkich studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia. Jest to doskonały przewodnik po zasadach projektowania i składu objaśniony ponad tysiącem precyzyjnie dobranych ilustracji. Ten bogaty zbiór przykładów i informacji obejmuje każdy istotny element procesu projektowania książki. Autorzy nie narzucają czytelnikowi swojego zdania, nie próbują go przekonać, że ich poparte wieloletnim doświadczeniem rozwiązania są jedyne i słuszne. Wnikliwie analizują wiele przykładów, podpowiadając jak zaprojektować i wydać piękną książkę.
Czytaj całość
 
Metrix na Konwiktorskiej
W dniu 29 marca 2012 roku firma IQPrint, w ramach współpracy z Instytutem Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, przekazała dla Zakładu Technologii Poligraficznych oprogramowanie do automatycznej impozycji Metrix o wartości 268 tys. zł.
Czytaj całość
 
Reforma uczelni weszła w życie
Nowoczesny system kształcenia, więcej praw dla studentów, uproszczenie ścieżki kariery akademickiej oraz integracja uczelni z gospodarką to najważniejsze zmiany, które wprowadziła 1. października reforma szkolnictwa wyższego. Zmianom towarzyszy zwiększenie nakładów na szkolnictwo wyższe, w tym  gwarantowany wzrost wynagrodzeń dla pracowników uczelni. Szczegóły na stronie MNiSW.
Czytaj całość
 
Architektura książki
Polecamy nowy poradnik znanego typografa Andrzeja Tomaszewskiego przeznaczony dla wydawców, redaktorów, poligrafów, grafików, autorów, księgoznawców i bibliofilów. Znajdziecie tu obszerną i ciekawie zaprezentowaną wiedzę na temat projektowania formy książki. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia!
Zamówienia: http://www.cobrpp.com

Czytaj całość
 
Książka o papierze
„Papier do drukowania - właściwości i rodzaje, jest kolejną pracą najbardziej znanego i cenionego fachowca od papieru działającego w branży drukarskiej. Jest właściwie podręcznikiem, leksykonem wiedzy potrzebnej każdemu drukarzowi oraz operatorowi maszyny drukarskiej, bo branża tak dynamicznie się rozwija, że nie zawsze operator jest, a co najgorsze, chce być drukarzem.”
Janusz Cymanek (z przedmowy do książki)
Czytaj całość
 
Konwiktorska 2 w miesięczniku Politechnika
"Budynek przy Konwiktorskiej 2 należy do tych, które od samego początku spełniają tą samą, zaplanowaną przez architekta funkcję – od osiemdziesięciu lat służy poligrafom. Autor budynku, architekt Czesław Przybylski, stworzył wiele gmachów użyteczności publicznej. Na jego desce kreślarskiej pojawiły się między innymi projekty Gmachu Technologii Chemicznej oraz Elektrotechniki na Politechnice, Dom bez kantów, budynek Dworca Głównego oraz Teatr Polski." PDF z artykułem.
Czytaj całość
 
Od redakcji!
Serdecznie witamy na stronie Zakładu Technologii Poligraficznych, jedynej jednostki Politechniki Warszawskiej kształcącej w zakresie poligrafii. Niniejszy projekt naszego autorstwa został zrealizowany przy współpracy Grupy Hoffmander. Stronę redagujemy sami, a więc zapraszamy wszystkich pracowników i studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia do aktywnej współpracy. Szczególnie mile widziane są wszelkie informacje na temat seminariów naukowych, wystaw, targów i  pokazów dotyczących maszyn, technologii i produktów poligraficznych. Uwagi do strony i ogłoszenia dotyczące pracy prosimy przesyłać na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Redakcja, czerwiec 2009 r.

Czytaj całość
 
Michael Huber Polska wzbogaca bibliotekę poligraficzną
Książka Barwy druku. Offset arkuszowy, autorstwa Ewy Rajnsz – dyrektor warszawskiego oddziału Michael Huber Polska – to świetnie napisana i opracowana pod względem edytorskim i graficznym pozycja.
Przedmowa Janusza Cymanka i spis treści.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 70


na skróty
Kontakty do pracowników
Plany zajęć dziennych
Plany zajęć zaocznych
Druki podań
Koło Naukowe CMYK
Praktyki dyplomowe
Zamówienia publiczne WIP
Skład osobowy PW
Biuletyn PW
TESKT dzienne
PIGRA
K2PGościmy