Start arrow O nas arrow O nas w mediach
O nas w mediach


POLIGRAFIKA 09/2013
Rozmowy na 45-lecie Instytutu Poligrafii
Tomasz Dąbrowa: „Z wielką satysfakcją śledzę przebieg i rozwój karier zawodowych wszystkich naszych absolwentów. Widzę, że w konfrontacji z poligraficzną rzeczywistością radzą sobie zupełnie nieźle.”
Wywiad z doktorem Tomaszem Dąbrową, który 15 października 2013
roku obchodził 40-lecie swojej pracy zawodowej w Instytucie Poligrafii.
PDF z artykułem.
Czytaj całość
 
Miesięcznik Politechniki Warszawskiej 04/2012
W kwietniowym numerze miesięcznika Politechniki Warszawskiej (2012) ukazał się artykuł o otwartym pod koniec roku 2011 w Zakładzie Technologii Poligraficznych nowym laboratorium dydaktyczno-naukowym wyposażonym przez firmę DuPont w urządzenia Technologii Flexo Cyrel. PDF z artykułem.
Czytaj całość
 
Historia budynku Konwiktorska 2 - Miesięcznik PW 05/2010
„Budynek przy Konwiktorskiej 2 należy do tych, które od samego początku spełniają tą samą, zaplanowaną przez architekta funkcję – od osiemdziesięciu lat służy poligrafom. Autor budynku, architekt Czesław Przybylski, stworzył wiele gmachów użyteczności publicznej. Na jego desce kreślarskiej pojawiły się między innymi projekty Gmachu Technologii Chemicznej oraz Elektrotechniki na Politechnice, Dom bez kantów, budynek Dworca Głównego oraz Teatr Polski.”
Cały artykuł na str. 18-19 miesięcznika PW 05-2010
Czytaj całość
 
Poligrafika 4/2009

RENESANS NA KONWIKTORSKIEJ 2

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Instytut Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej zainwestował w dziewięć urządzeń pomiarowych. Od niedawna urozmaicają one zajęcia dydaktyczne dla studentów, są wykorzystywane podczas opracowywania wyników badań naukowych i służą do wykonywania ekspertyz na zlecenie firm zewnętrznych.
images/stories/ittp.pdf
 
Puls Biznesu, 31 marca 2009
 
Jesteśmy konkurencyjni, bo mamy świetnych fachowców 
 
Edward Dreszer - wiceprezes Polskiej Izby Druku, właściciel drukarni Lotos.
Nasze drukarnie wciąż są konkurencyjne wobec zachodnich. I nie chodzi jedynie o sprzęt. To, co naprawdę stanowi o sile polskiej poligrafii, to baza fachowców.
Czytaj całość